Для початку, що це за автомобіль, якого року випуску? Він в Україні один, і чи багато таких машин зійшли з конвеєра, і ще

цікавіше чи багато з них дожили до сьогоднішнього дня?    

Cadillac Brougham d’Elegance 1988. Випускався протягом лише одного року з середини 1987го по середину 1988го.

Відносився до сегменту F (luxury sedans) та класу Full-size Luxury. Даний автомобіль у топовій комплектації d’Elegance що включає в себе пишні шкіряні подушки та спинки сидінь з 18 гудзиками на кожній, лампи для читання над заднім диваном, дах обтягнутий натуральною шкірою. На той час машина була найдорожчою в США (на 1200$ дорожча за ближчого конкурента Lincoln Continental) та позволити її собі могли лише заможні люди. В даній комплектації згідно джерел було випущено 13700 автомобілів. На Україні саме таке авто я не зустрічав, але є його родичі. Cadillac Fleetwood, Deville та Seville. Це, так би мовити, молодші брати які трошки нижчі по класифікації. На рахунок того скільки їх дожило, можу сказати що багато. Але лише одиниці були доведені до хорошого стану та можуть похвалитись статусом Show-car’a.

Яка історія машини, як класика Американського автопрому дісталась до України, і як вдалось зробити для неї українську реєстрацію?

Згідно розповідям попереднього власника та скануванням VIN-коду авто покинуло батьківщину ще у далекому 1996році. Звідти його перевезли до Криму, де на ньому їздили місцеві авторитети. Відтоді авто на нашій реєстрації. Довго й нудно авто стояло просто неба на подвірї, аж поки попередній власник не забрав його поїздом до Києва. Планував його відреставрувати, довести до ідеалу. Але як то часто буває, не все що запланував є можливість втілити в життя. Після довгих семи років він вирішив його продати в достойні руки, які вдихнуть в авто нове життя. І в лютому ми з товаришем поїхали до Києва за ним та притягнули (в буквальному сенсі) до Франківська)

Враження від їзди на ній можна з чимось порівняти?

Порівняти, нажаль, не маю з чим. Уявіть дорогі шкіряні меблі, в які сідаєш провалюючись та повністю розслабляєшся, випрямивши ноги. І раптом у цього дивана просинається восьмициліндровий мотор, який насміхаючись гарчить та несе тебе по дорогам з таким же комфортом. Це авто не можна порівняти з чимось сучасним, з Мерседесами чи Лексусами. Відчуття зовсім інші. Від їзди на Каділлаку ти одночасно і кайфуєш і боїшся його. Можна їхати 140км/год та чути лише як шуршать шини, а можна і дати гарі з димком на світлофорі тягаючись з малолітражками, які думають що старий уже своє «дожив» . Жодної електроніки, обмежувачів, антибуксів та заносів. Лише величезний атмосферний карбюраторний двигун з 472Нм та твоя хоробрість і вміння контролювати цього монстра.
А найбільше авто вимагає поваги. Ти не їдеш на Каділлаку, а ти їдеш разом з ним. Його треба сприймати лише на рівні і тоді він буде служити та радувати)

Як з обслуговуванням, чи не жахаються наші майстри такої машини?

Майстри звичайно спочатку жахаються і починають «давати задню», але піднявши його на підйомнику одразу ж заспокоюються. Америкоси ніколи не мудрували та не видумували бог зна що (як це люблять німці). Все просто, надійно та зрозуміло. Навіть якщо взяти ту саму АКПП, жодної електроніки чи мозгів. Всім керує гідроблок, перемикання передач просто незамітне. Гладко, чисто та надійно. Підвіска чотирьохричажна, шарові, сайлентблоки. Ламатись просто НІЧОМУ. Замінив розхідні ЗЧ і їздиш собі далі ще 50тис)
Запчастини всі беремо нові з США, по ціні виходить дешевше ніж до того ж гольфа чи пассата.

Як реагують люди, коли бачуть Кадиллак?

Минувся вже той час коли слідкував за реакціями людей) Звик. Але по памяті можу сказати що реагують по-різному. Дехто показує пальцем, фотографує чи просто дивиться вслід. Інші просто косо зиркають не показуючи того, що їм цікаво) Слідкувати цікаво та весело. Одне що можу гарантувати, коли їдеш на ньому-80% поглядів на машині, що б там поруч не стояло. Чи останній Мерс чи Ламборгіні. Погляди добрі та хороші, з посмішками та без злих чи заздрісних думок типу «накрав», «мажорік» і так далі. Класичні машини викликають лише позитивні емоції.

Які плани на машину, і що уже зроблено?

Із зробленого повна реставрація та переборка АКПП, рихтовка+фарбування кузову, повна шумо-вібро-ізоляція, заміна роторів, гальмівних колодок. Замінені сальники колінвалу, прокладка піддону, маховик, шків. Установлена нова стокова вихлопна система. Замінені всі сайлентблоки (16шт) та шарові (4шт). Замінені амортизатори на нові (Kayaba Excel-G). Перешитий салон натуральною шкірою, обтягнуті всі деталі салону в шкіру. Перетяжка даху натуральною шкірою. Заново поставлені на свіжий герметик лобове та заднє скло. Відреставровані та відполіровані фари, бампера та всі хромовані деталі. Замінена більшість значків та символів на нові. Встановлена хороша акустика (JBL Harmann+VIBE Black Death).

Як комплектували машину 80тих років, що на той час у ній уже було?, який двигун?

У комплектацію входить: 4ст. АКПП, гідропідсилювач руля з амортизатором рульової тяги, електропідйомники всіх вікон, електропривід передніх сидінь у 4площинах, автоматичний клімат контроль, круїз-контроль, авто приглушення дальнього світла фар, автоматичне керування підсвітки приборної панелі, прикурювачі та попільничка на кожній дверці.
Двигун 1986 GM Small Block 350 5.7л, 472Нм, 225к.с.

А чи не така ж машина фігурувала в «Бригаді», там ще «Космос» говорив:
– такая только у меня и у Майкла Джексона.

У бригаді був Lincoln TownCar, близький конкурент Каділлака, який не дотягував по розкішності та люксовості.

Ключі золоті?:)

Якщо вірити словам виробника вони позолочені.

Як ставитесь до машин які випускаються американцями сьогодні, в порівнянні до машин тих часів?, яка епоха автомобілів найбільше подобається, може є якась улюблена машина, окрім Кадиллаку?

Теперішнім автопромом США не цікавлюсь взагалі. Після краху Детройту в 90их як столиці автоіндустрії почався незворотній процес. Бензин дорожчав, пресували зелені та боротьба за екологічність викидів, перебивали європейці та азіати зі своїми компактними та економними недоавтомобільчиками. Фулл-сайз залишився в минулому та США повинні були випускати те, що купить покупець. Закінчилась ера коли рулив талант дизайнерів…

Скільки дівчат поміщається на задньому сидінні, і скількох ще можна закинути в багажник?

Почнемо з того, що дівчата бувають різні) На задньому дивані вільно помістяться четверо середньостатистичних дівчат, у багажнику можуть зручно влягтись ще двоє.

Чи є якась кличка в машини, як називаєте її?

Офіційний нік у машини Big DADDY. А чисто між своїми ми називаємо його
по-доброму «Дідо»